КАПИТЕНОТ СО ПОРАКА ДО ЕКС-ВАРДАРЕЦОТ

Циндриќ се фали, Столе му врати (ФОТО)

Лука Циндриќ уште во подготвителниот период најави дека ќе биде еден го главните играчи на Киелце во новата сезона.  

објавено: 21 август 2018 - 11:30

Лука Циндриќ уште во подготвителниот период најави дека ќе биде еден го главните играчи на Киелце во новата сезона. Хрватскиот репрезентативец и екс-вардарец на својот „Инстаграм“ профил се пофали дека бил прогласен за најдобар играч и прв стрелец на Шчипурно Куп. 

Меѓу бројните честитки и пораки од фановите на Вардар, впечатлива беше онаа на капитенот на македонскиот шампион, Столе Стоилов: Не ти стои жолто! - пиша големиот борец на „црвено-црните“.

Вардар оваа сезона речиси стартува од почеток, со нов тренер и без голем број од ракометарите кои и ги донесоа на Македонија најубавите спортски денови...

Најново во Ракомет