ПРЕКРАСЕН ПОТЕГ НА МАКЕДОНСКИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ

Барди феноменален за водство против Валенсија (ВИДЕО)

Денеска се игра градското дерби помеѓу Леванте и Валенсија во рамките од третото коло во најсилната шпанска лига.

објавено: 2 септември 2018 - 12:52

Во 13. минута поведе домаќинот со голот на Рожер, а само три минути подоцна гостинот израмни преку Черишев.

Во 33. минута следуваше една прекрасна асистенција на македонскиот репрезентативец Енис Барди за нова позитива на Леванте.

Топката ја прими Рожер кој по втор пат се запиша во листата на стрелците за нова радост на трибините.

ВИДЕО ЗАПИСОТ ОД ОДЛИЧНАТА АСИСТЕНЦИЈА НА БАРДИ МОЖЕТЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ ТУКА

Најново во Фудбал