Веслањето не е бокс

Кличко го скрши веслото и заврши во вода (ВИДЕО)

Поранешниот шампион во тешка категорија, украинскиот боксер Владимир Кличко во обид да се проба на сурферска даска, имаше спектакуларен пад во водата кој не се двоумеше да го сподели и на социјалните мрежи.
42-годишниот Кличко е во пензија, но очигледно веслањето и сурфањето не му се силна страна.