КОГА РЕЗУЛТАТИТЕ НЕ ТИ СЕ НАЈДОБРИ...

Начин да привлечеш навивачи, замислете го ова во Македонија!? (ВИДЕО)

Фудбалскиот клуб на Лас Вегас Лајтс наскоро би требало да биде дел од МЛС лигата, но дотогаш ќе мора да се задоволи со натпреварување во УСЛ лигата, поточно нејзината западна конференција.

објавено: 10 септември 2018 - 10:30

Тимот од ЛА не блеска, далеку е од првите осум места кои водат во плејофот на лигата, но тое на значи дека не знаат да привлечат навивачи.

Лајтси загубија од вториот тим на Лос Анџелес Галакси (2:1), тоа беше осми меч по ред без победа. Кога резултатите не одат, тогаш и посетата на трибините е под знак прашалник, а домаќините веднаш пронајдоа начин како да ги врати и бидат во уште поголем број на еден оригинален начин.

На полувремето од споменатиот натпревар, влета еден хеликоптер на теренот, фрлаше пари, а луѓето секако трчаа на сите страни по доларите. Во овој случај, биле фрлени 5.000 илјади долари, што дефинитивно не е мала сума...

Најново во Другата страна на спортот