каков гест на српскиот тенисер

Затоа е Новак - Новак! (ВИДЕО)

По загубениот меч против Новак Ѓоковиќ во финалето на УС Опен,  Аргентинецот почна да плаче на своето столче на теренот... Знак за Ѓоковиќ да дојде до него, да го прегрне, и да го утеши својот голем пријател надвор од теренот.

објавено: 10 септември 2018 - 08:30

Најново во Други спортови