Голема трагедија во Франција

Убиен фудбалер на Сент Етјен

Младиот дефанзивец на францускито прволигаш Вилијам Гомис, смртно настрадал откако на него било пукано од огнено оружје, пренесувата француските медиуми...

објавено: 10 септември 2018 - 12:15

Засега, околностите во врска со смртта на 19. годишниот фудбалер не се познати. Но пооделни медиуми ја цитираат изјавата на поранешниот скаут на францускиот клуб Мохамед Аит-Хид, кој тврди дека Гомис е убиен со огнено оружје во Ла Сен сир-Мер

Гомис, кој е роднина на некогашниот напаѓач на Сент Етјен и на француската репрезентација Бафетимби, не заигра за првиот тим на Сент Етјен. Меѓутоа одигра 18. средби за „Б“ тимот во националниот шампионат на Франција минатата сезона.

Инаку членот на Лига 1 сеуште не се огласил во врска со оваа голема трагедија која им се слупи со овој млад фудбалер. 

Најново во Другата страна на спортот