СЛАВНИОТ ГЛУМЕЦ СЕ ПРИДРУЖИ НА ЧЕСТИТКИТЕ ЗА СРБИНОТ

Ова е Спартаааа! (ВИДЕО)

На стадионот „Артур Еш“ во Њујорк, одекна добро познатата „парола“ од фиолмот „300“...

објавено: 10 септември 2018 - 12:40

Голема подршка во својата ложа имаше Новак Ѓоковиж во финалето на Американскиот Опен во Њујорк. Покрај неговото семејство и тренери, тука беше и еден од најпознатите светски актери, Џералд Батлер.

Непосредно по завршувањето на големото финале, Батлер беше еден од оние првите кои му честиташе на новак за неговата нова грен слем титула. 

И тоа на еден оригинален начин 

„Ова е Спартааа“! Се гордеам со моето момче Новак кој победи вечерва на УС Опен. Има малку воини како овој човек. Беше инспириран од Леонидас со години наназад, и сега добро помина во војната. Се што можам да кажам е дека му благодарам на Господ што не играше Енди Мареј“- напипша славниот глумец и го сподели на социјалните мрежи.

За потсетување, Новак Ѓоковиќ ноќеска го победи Аргентинецот Хуан Мартин Дел Потро со (3:0) во сетови и по трет пат во својата кариера го освои УС Опенот во Њујорк. 

 

Најново во Други спортови