За време на репрезентативната пауза

Роналдо со Џорџина на јахта во Сен Тропе (ФОТО)

Додека Португалците се потеа против Италија да дојдат до победа на мечот од Лигата на Нации, петкратниот носител на "Златната топка", напаѓачот Јувентус Кристијано Роналдо се сончаше на јахта со својата девојката Џорџина Родригез и својот син. Тие ја искористија паузата да одлетаат до Сен Тропе со хеликоптер и да уживаат во последните денови за одмор пред продолжението на клупските обврски.

објавено: 12 септември 2018 - 14:15

Најново во Другата страна на спортот