Ракомет

„ЦРВЕНО-ЦРНИТЕ“ СО НОВ КЛУПСКИ РЕКОРД, 30 МЕЧА БЕЗ ПОРАЗ

СЕХА: Самба може и без гледање, Мораеш со најдобриот гол! (ВИДЕО)

Милосављев: Не ги бираме противниците, секогаш...

Вардар ја запиша четвртата победа во СЕХА-лигата, на домашен терен ја совлада...

Романците добро му „лежеле“ на Вардар

Првата средба против еден романски тим, македонскиот шампион ја доби со...

Манасков втор стрелец, Веспрем го „прегази“ Егер!

Во најсилниот унгарски шампионат Веспрем и во третиот меч славеше нова победа...

Еурофарм Работник го „смачка“ Пелистер

Еурофарм Работник е победник на првата градска пресметка со Пелистер сезонава, славеше со 33-22.

Два теста со Италија во ЕХФ-неделата

Селекторот на женската сениорска репрезентација, Симе Симовски го објави списокот за ЕХФ неделата што ќе се одржи во период од 24 до 30 септември..

Металург доби нов претседател

Металург на стартот на новата сезона доби нов претседател. Секретарот во клубот, Зорица Молкоска Блажевска доаѓа на местото на Зоран Цветановски.

Романците не им се познати, но тоа не менува ништо кај вардарци

Регионалниот и македонски првак вечерва (20:15 часот) пред домашната публика има шанса да дојде до нов триумф. Противник на избраниците на Роберто Гарсија Парондо е Стеауа Букурешт.

Пелистер му ја препушта фаворитската улога на Еурофарм

Пелистер и Еурофарм Работник денеска (18:30 часот) ќе ги одмерат силите во рамките на последното коло во Супер-лигата. 

Ливриниќ се здоби со повреда: Имавме три силни мечеви, се надевам ќе биде подобро!

После три одиграни кола во најсилната женска ракометна лига во Романија, екипата на Данубиус Галаци има учинок од едно реми и два порази.

ГО НАЧЕКАВМЕ КАПИТЕНОТ: Стоилов изгледа перфектно (ФОТО)

Стојанче Стоилов дефинитивно не „седи со скрстени раце“. Иако поради скршеница на десната дланка е надвор од терените, тој постојано тренира. Но, ова не е единствениот новитет, вардаровиот капитен и пикер, внимава и на својот изгледа, тука мислиме на тежината, има симнато повеќе килограми.  Стоилов го начекавме денеска пред СЦ „Јане Сандански“ заедно со стратегот, Роберто Гарсија Парондо.

Дибиров: Не сум изненаден, бидејќи во Вардар остана победничкиот менталитет

За многумина победата на Вардар на гостувањето кај Монпелје е изненадување, но не и за ракометарите на македонскиот првак. Ако го прашате Тимур Дибиров, тука нема ништо чудно, целта на овој тим секогаш било да се даде максимумот, тоа го сторија против бранителот на титулата. 

Лазаревски: Не боли Лисабон, но ќе се издигнеме против Извиѓач

По поразот во Лисабон, каде „металурзите" одиграа одлично прво полувреме, на дневен ред дојде СЕХА-лигата, во Скопје гостува Извиѓач, дуелот се игра во среда.

Стартува продажбата на билети за дуелот Вардар-Кристијанштад

Од денеска (понеделник) во продажба се пуштаат билетите за првиот домашен натпревар на Вардар во Лигата на шампионите, против Кристијанштад. Дуелот е закажан за 22 септември во СЦ „Јане Сандански".

Pages