Како што вика народната

Германците дојдоа до бунарот, но вода не се напија...

Видно беше разочарувањето кај гостите, иако вечерва победија во Скопје

објавено: 29 април 2018 - 19:10

Видно беше разочарувањето кај тренерот на Кил, кој кратко и јасно изјави дека не успеале во својата цел.

“Честитки за Вардар кој ќе игра во Келн. Јас сум горд на моите играчи кои одиграа одлично, но на крајот тоа не беше доволно да се пласираме на завршницата”, рече стратегот на Кил.

“Се боревме до крај покажавме се што знаеме, но не успеавме. Честитки за Вардар, а штета за нас што не успеавме да се пласираме на фајнл-форот”, е заклучокот на разочараните гости.

Најново во Ракомет