ЕДЕН ОД РЕТКИТЕ УБАВИ МОМЕНТИ

Моќниот удар на Борозан од земја (ВИДЕО)

Вардар имаше сили само за едно полувреме против Барселона. Лидерот во групата А на домашен терен славеше со 34-26 и продолжи да доминира во пресметките со македонскиот тим, кој го запиша третиот пораз во последните четири меча. Еден од ретките убави моменти на средбата е голот на Вуко Борозан во првото полувреме. Црногорскиот интернационалец без да скокне упати вистинка бомба во мрежата на каталонскиот гигант.  

објавено: 17 ноември 2018 - 21:00

Најново во Ракомет