КОГА НЕ МОЖЕ НА ТЕРЕН, МОЖЕ ОД ТРИБИНИ

Не издржа: Горбок со патерици дојде во сала (ФОТО)

Три дена по операцијата на коленото во Загреб, Сергеј Горбок не издржа, со патерици дојде во сала да го поддржи Вардар. Рускиот репрезентативец пред дуелот со Железничар се здоби со повреда на предните вкрстени лигаменти. Доколку рехабилитацијата мине како што треба неговото враќање се очекува во февруари. 

објавено: 23 септември 2018 - 08:30

Најново во Ракомет