Ракомет

ЕХФТВ ГИ ПОДГОТВИ ТОП ЛИСТИТЕ ЗА ОСМОТО КОЛО

„Бомбата“ на Борозан е број четири во ЛШ (ВИДЕО)

Пролет со цел плен од Охрид

Пролет го совлада Охрид на гостински терен со убедливи 27-20 во рамките на...

ЖРК Пелистер го завери местото во осминафиналето...

ЖРК Пелистер го завери местото во осминафиналето во Челинџ купот, откако го...

Лазаров и Нант паднаа пред Мотор и Пешевски

Мотор Запорожје приреди изненадување, на гостувањето кај Нант славеше со 27-23.

Еурофарм Работник по историја

Првиот чекор кон најголемиот клупски успех Еурофарм Работник треба да го направи попладнево (17:30 часот) во салата „Боро Чурлевски" во Битола, кога во третото квалификациско коло од ЕХФ купот, го пречекува швајцарскиот претставник Берн.

Парондо и Пасквал со една измена за пресметката во „Блауграна“

Една недела по убедливиот пораз во СЦ „Јане Сандански“, Вардар вечерва (19 часот) ќе има шанса да му се реваншира на каталонскиот гигант и за првпат да забележи победа на гостински терен. 

Велковски: Време е за прва гостинска победа

Викдендот со бројните настапи на македонските екипи во Европа, прв го отвара Металург. Данило Брестовац и неговите избраници му гостуваат на Бешикташ и Немања Прибак, дуелот почнува во 14 часот. 

Оцвирк се врати во Скопје, но не и во списокот на Парондо

Грегор Оцвирк не се најде во списокот на патници за Барселона. 

„Тепачите" еден меч на „ладење"

Четворицата ракометари, Дарко Георгиевски и Славиша Димитријески од Охрид, односно Милош Рајичиќ и Иван Димитровски од Пелистер ќе одмараат на следниот првенствен натпревар.

Симовски го скрати списокот на 21 ракометарка

По вчера објавениот список со 28 имиња, селекторот на женската репрезентација го скрати списокот за првиот собир.

РФМ ги отвора вратите за натпреварите на ракометарките во СЦ „Борис Трајковски“

Македонија е во групата 4, заедно со селекциите на Азербејџан, Исланд и Турција. Квалификациските натпревари ќе се одржат во Спортски Центар „Борис Трајковски.

Парондо: Раул не знаеше ништо, веднаш прифатив да бидам тренер на Вардар!

Македонскиот шампион се подготвува за возвратниот натпревар против Барселона во рамките од осмото коло во ЛШ. Вардар својот следен меч во Лигата на шампионите против каталонскиот состав ќе го игра в сабота од 19:00 часот. Судии ќе бидат Зигмарс Сондорс и Ренарс Лицис од Летонија во Палау Блауграна, а ЕХФ делегат е Свејн Олав Оје (Норвешка).

5 гола на Лазаров за осма сезонска победа на Нант

Нашиот најдобар ракометар погоди 5 пати во голот на Екс од 11 обиди.

Пелистер ја заврши соработката со Зејак и Карамиан

По одржаниот редовен состанок на кој се разговарало за тековните активности и следните планови во првенството, а во насока на подобрување на резултатите на тимот, клубот реши да ја заврши соработката со Зејак и Карамиан.

Pages