Ракомет

САМО ЧЕТИРИ ДЕНА ОТКАКО БЕШЕ ДЕКЛАСИРАН ВО МАНХАЈМ

И тоа се случи - Монпелје победи

Работник „гази“, Струга „тоне“, тепачка во Охрид

Еурофарм Работник и натаму е единствениот тим без пораз во супер-лигашкото...

Раул двапати не греши, ПСЖ му одржа лекција на...

ПСЖ дојде до осмата победа во низа, откако на гостувањето кај Фленсбург славеше...

Ојлески: Мора да ја зграбиме шансата и да...

Еурофарм Работник во сабота (17:30 часот) го игра еден од двата натпревари...

20 вардарци и 6.500 фанови високо ќе го кренат гардот против „бомбардерите“ на Барса

Дуелите меѓу најтрофејниот тим во најсилното европско клупско натпреварување и македонскиот првак во последните години добиваат епска димензија.

И во Дубаи ќе се навива за Вардар (ФОТО)

Вардар дефинитивно е во центарот на вниманието. Ракометарите на македонскиот првак го имаат дополнителниот мотив за да дојдат до третата победа во пресметките со Барселона, салата ќе биде исполнета до последното место. А како се сака Вардар, говори фотографијата во продолжение. Некогашниот кошаркарски тренер, Дарко Алексиевски и неговата сопруга Кате (исто некогашна кошаркарка) од Дубаи испратија поддршка за „црвено-црните“. Двајцата се големи фанови на македонскиот првак, речиси немаат пропуштено меч. Иако нема да бидат во сала, тие од Дубаи ќе навиваат за својот тим. 

ТВ-инфо и ЛИНК за Вардар - Барселона (ВИДЕО)

Загревањето за Вардар - Барселона, почнува во 15 часот пред СЦ „Јане Сандански“, мечот се игра два часа подоцна. 

Познати составите за Вардар - Барса: Парондо ќе напаѓа со целиот „арсенал“

Вардар ја пречекува Барселона (17 часот) во меч за првото место на табелата во Лигата на шампионите. 

Ристовска и Крим одново паднаа пред шампионот

Крим на домашен терен загуби од Ѓер со 23-32 (10-16) во 5.коло во групата Ц од Лигата на шампионите.

Доминација на Еурофарм Работник, се „разгоре“ битката за второто место

Еурофарм Работник и по осмото коло има максимален учинок. Бутел, Охрид и Пелистер со по 18 бода го делат второто место на табелата во Супер-лигата. 

Веспрем e во очај, Кристијанштад стана „убиец“ на фаворити

По поразот од Рајн Некар, унгарскиот состав за кого настапува Дејан Манасков е поразен на гостувањето кај Кристијанштад со 32-29.

Генсхајмер ги спаси ПСЖ и Раул

ПСЖ и натаму е единствениот тим без пораз во Лигата на шампионите, откако на домашен терен го совлада Фленсбург со 29-28. 

Келце го збриша Мешков Брест

Келце со убедлив триумф (35-26) се враќа од гостуввањето кај Мешков Брест за петта победа сезонава. 

ЧАВИ ПАСКВАЛ: Ќе ни биде пеколно тешко, Вардар останува страшен!!!

В недела од 17:00 часот пред полните трибини во СЦ „Јане Сандански" - Скопје ќе се игра дербито во групата А од машката ракометна Лига на шампионите помеѓу Вардар и Барселона.

Pages