Ракомет

ЕХФ ЈА ПРЕМЕСТИ ЖДРЕПКАТА ЗА ОСМИНАФИНАЛЕТО ОД ЧЕЛИНЏ КУПОТ

Пелистер в четврток го добива ривалот

Серафимов, Јагуриноски или...на кого Раул ќе му...

Македонскиот репрезентативец, Мартин Велковски поради повреда на ахиловата...

Проблеми за Раул пред СП: Велковски ќе паузира...

Македонскиот вицешампион Металург до крајот на сезоната ќе биде без услугите на...

Официјално: Кирил Лазаров во Нант до 2021 година...

Нашиот десен бек одлучи да ја продолжи соработката со екипата на Нант, новиот...

И тоа се случи - Монпелје победи

По седум кола актуелниот правак во Лигата на шампионите, Монпелје конечно се израдува на првата победа, пред своите фанови му се реваншираше на Рајн Некар за убедливиот пораз на гостински терен совладувајќи го со 31-26. 

Работник „гази“, Струга „тоне“, тепачка во Охрид

Еурофарм Работник и натаму е единствениот тим без пораз во супер-лигашкото друштво. Во Охрид беше жешко, четворица играчи заработија сини картони. 

Раул двапати не греши, ПСЖ му одржа лекција на Фленсбург

ПСЖ дојде до осмата победа во низа, откако на гостувањето кај Фленсбург славеше со 27-20 во рамките на осмото коло во Лигата на шампионите. 

Ојлески: Мора да ја зграбиме шансата и да испишеме историја

Еурофарм Работник во сабота (17:30 часот) го игра еден од двата натпревари против Берн во рамките на третото коло во Купот на ЕХФ.

ИСТО КАКО ЛАНИ: Србија е „тестот" пред Мундијалот за Македонија

Ракометната репрезентација на 4 и 5 јануари во Скопје треба да го одигра најверојатно единствениот контролен двомеч со селекцијата на Србија.

Од понеделник во продажба билетите за Вардар - Келце

Од понеделник (19 ноември 2018) во продажба се пуштаат билетите за следниот домашен натпревар од Лигата на шампионите меѓу Вардар и Кјелце.

Келце без Циндриќ против Вардар

Хрватскиот репрезентативец, Лука Циндриќ поради повреда не го доигра натпреварот со Мешков Брест. 

Мораес: Ќе се вратам уште посилен

Рожерио Мораес вчера имаше успешна операција на коленото, кое од стартот на сезоната му задаваше проблеми на вардаровиот пикер. Бразилецот пред малку се огласи на својот „Инстаграм“ профил и најави дека ќе се врати уште посилен. Според првичните прогнози рехаблитацијата ќе трае од два до три месеци. 

Вардарци им приредија радост на децата од ПОУ Иднина (ФОТО)

По повод „Светскиот ден на љубезноста" Вардарци извлекоа многу искрени насмевки од околу 50-тина деца во училиштето за лица со пречки во развојот, кои ги пречекаа ракометари, а потоа и цел час со нив се дружеа, разговараа, играа и се фотографираа.

РЕАЛНО ИЛИ НЕ: Еве на кое место ќе заврши Македонија на Светското првенство 2019! (ФОТО)

Да, многу е рано уште да се говори околу шансите на најдобрата македонска машка ракометна репрезентација на СП, но секогаш се подготвени светските обложувалници со своите предвидувања.

Pages