Ракомет

ЕХФТВ ГИ ПОДГОТВИ ТОП ЛИСТИТЕ ЗА ОСМОТО КОЛО

„Бомбата“ на Борозан е број четири во ЛШ (ВИДЕО)

Пролет со цел плен од Охрид

Пролет го совлада Охрид на гостински терен со убедливи 27-20 во рамките на...

ЖРК Пелистер го завери местото во осминафиналето...

ЖРК Пелистер го завери местото во осминафиналето во Челинџ купот, откако го...

Лазаров и Нант паднаа пред Мотор и Пешевски

Мотор Запорожје приреди изненадување, на гостувањето кај Нант славеше со 27-23.

Цела сала со порака до вардарци: Нема да ве оставиме (ВИДЕО)

И покрај поразот, прв на домашен терен, фановите по завршување на мечот им дадоа до знаење на ракометарите на Вардар дека и натаму ќе бидат нивни миленици...Погледнете го видето во продолжение...

Столе: Заслужено победија, а ние само им ја олеснивме работата

Победата од четири гола на Барселона во Скопје е највисок пораз кој вардарци го претрпеле пред својата публика во последниве шест години. 

ЛШ: Лазаров го спасуваше Нант во Украина

Денеска во рамките од осмото коло во Лигата на шампионите ремизираа 30:30 Мотор Запорожје и Нант.

Капитулација на вардаровата одбрана пред моќната Барса

Битката за првото место во групата А е изгубена, Барселона среде „Јане Сандански“ покажа зошто сезонава е најсериозен кандидат за освојување на титулата во Лигата на шампионите. 

ЖРК Пелистер на чекор од осминафинале во Челинџ купот

Одличен резултат оствари македонскиот женски ракометен клуб Пелистер во првиот натпревар од третото коло во Челинџ купот.

Како 7.000 грла грмат за Вардар (ВИДЕО)

Навивачите на Вардар дефинитивно вторпат сезонава треба да бидат прогласени број еден на седмото коло. Во СЦ „Јане Сандански“ има околу 7.000 фанови, кои „грмат“ за македонскиот првак. Сепак Барселона е Барселона, каталонскиот гигант по првото полувреме води со 9-13, Вардар има 11 технички грешки. 

ЗАБАВА ЗА СЕЧИЈ ВКУС: Загревање со селфи, пиво...(ФОТО)

„Река“ од фанови се упатуваат кон СЦ „Јане Сандански“, трибините веќе почнаа да се полнат. Дел од навивачите кои дојдоа два часа порано не зажалија, фан-зоната нуди забава за сечиј вкус...Селфито е задолжително, дел ги обоија лицата во „црвено-црно“, дел секако наздравија со пиво. Главната фешта се сели внатре, убаво е кога трибините се полни, на ред се ракометарите на Вардар со победа да им се зблагодарат на фановите. 

20 вардарци и 6.500 фанови високо ќе го кренат гардот против „бомбардерите“ на Барса

Дуелите меѓу најтрофејниот тим во најсилното европско клупско натпреварување и македонскиот првак во последните години добиваат епска димензија.

И во Дубаи ќе се навива за Вардар (ФОТО)

Вардар дефинитивно е во центарот на вниманието. Ракометарите на македонскиот првак го имаат дополнителниот мотив за да дојдат до третата победа во пресметките со Барселона, салата ќе биде исполнета до последното место. А како се сака Вардар, говори фотографијата во продолжение. Некогашниот кошаркарски тренер, Дарко Алексиевски и неговата сопруга Кате (исто некогашна кошаркарка) од Дубаи испратија поддршка за „црвено-црните“. Двајцата се големи фанови на македонскиот првак, речиси немаат пропуштено меч. Иако нема да бидат во сала, тие од Дубаи ќе навиваат за својот тим. 

ТВ-инфо и ЛИНК за Вардар - Барселона (ВИДЕО)

Загревањето за Вардар - Барселона, почнува во 15 часот пред СЦ „Јане Сандански“, мечот се игра два часа подоцна. 

Pages