Фудбал

РАБОТНИЧКИ ГО ПРЕТРПЕ ТРЕТИОТ ПОРАЗ СЕЗОНАВА

Ѓоре: Самите сме си виновни...

Васоски: Уживам во победите на моите играчи!

„Бевме паметни, рационални. Секако дека сме радосни што во моментов сме први на...

Ќе дојде ли крај на кризата во Шкупи?

После пет кола Шкупи е сеуште без победа, се наоѓа на претпоследната позиција...

Не можеше да посака подобро: Роденденски погодок...

Вардар дојде до 28. победа во меѓусебнте дуели со Работнички, вечерва како...

Алиоски стрелаше во првиот пораз на Лидс сезонава (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски го постигна шесттиот погодок сезонава, но тој не беше доволен за нова победа. Лидс Јунајтед беше совладан со 1-2 на домашен терен од Бирмингем за прв пораз. Алисоки во 85. минута, откосо од левата страна, го погоди спротивниот агол на противничката мрежа. 

Брњарчевски му донесе радост на Скопје против Влазерими (ФОТО)

Генч Калемлер пред своите гледачи со 2:1 триумфираше над Кораб, ремизираа Гоблен и Лабуништа, а Тетекс ја продолжи кризата на Пелистер.

Македонско гол-шоу на „Ренцо Барбера“, Палермо со лекција за Перуџа (ВИДЕО)

И во четвртиот натпревар од новата сезона тимот од „Ренцо Барбера" не дозволи да загуби во втората најквалитетна италијанска лига, откако денеска пред своите гледачи со 4:1 убедливо ја совлада Перуџа.

Андонова за 10 минути ја донесе победата на Барса! (ВИДЕО)

Во својот втор натпревар од најсилниот шпански шампионат во женска конкуренција, на гостински терен убедливо со 0:3 триуфмираше Барса над Еспањол.

Трајковски асистент, се „разбуди“ и Несторовски, Палермо води 2:0! (ВИДЕО)

После првото полувреме на стадионот „Ренцо Барбера" води тимот на Палермо против Перуџа со резултат 2:0 во рамките од четвртото коло во италијанската Серија Б.

Најтрофејните за фудбалските гурмани

Без разлика во каква форма се, без разлика со каков квалитет располагаат во моментов, кога играат Работнички и Вардар, кои заедно „тежат" 24 пехари во првенството и Купот, секој нивни меч е супер интересен

Трим Љум сака победничка низа...

Стружани бараат и четвртта победа по ред з апотврда на постоечкиот квалитет.

Тиквеш мора да победи

Со оглед на фактот што играчкиот кадар на Тиквеш е доста сериозен, кавадарчани едноставно мора да почнат да победуваат. Во вистински момент, Брегалница гостува кај нив.

Ангеловски во Лондон, на состанок со колегите

Нашиот селектор викендов ќе престојува во Лондон, каде ќе земе учество на стручната анализат за настаните на СП 2018 во Русија

Бизнис Лигата на Македонија урива рекорди

Најелитното аматерско натпреварување во мал фудбал - Бизнис Лига на Македонија одржа прес конференција во прес центарот на ВИП Арената „Борис Трајковски" во Скопје.

Pages