Пролет го совлада Охрид на гостински терен со убедливи 27-20 во рамките на...

ЖРК Пелистер го завери местото во осминафиналето...

ЖРК Пелистер го завери местото во осминафиналето во Челинџ купот, откако го...

Мотор Запорожје приреди изненадување, на гостувањето кај Нант славеше со 27-23.

ГОДИНИТЕ НЕ СЕ ПРОБЛЕМ: Лазаров пред нов договор со Нант!

Македонскиот репрезентативец (38) ја игра својата втора година во редовите на француската екипа Нант.

Митревски и Марковски близу до целта, тешко за Ристовски

Никола Митревски и Велко Марковски и нивната Констанца предводена Звонко Шундовски славеа на гости кај Малме со 22-23. Борко Ристовски и Бенфика на домашен терен беа совладани од Хановер со 41-36.

Стружани, конечно, победија, Бутел не застанува

Ракометарите на Струга им се вратија на победите во домашната Супер лига. Денеска во меч од 10. коло, стружани по подолга пауза славеа на домашен терен против екипата на Борец со убедливи 40-22. Победникот се надзираше...

Стоилов: Ако сакате да победите, но сте релаксирани ќе загубите од секого

Вардар се враќа од Барселона без бодови од мечот на неделата

Моќниот удар на Борозан од земја (ВИДЕО)

Вардар имаше сили само за едно полувреме против Барселона. Лидерот во групата А на домашен терен славеше со 34-26 и продолжи да доминира во пресметките со македонскиот тим, кој го запиша третиот пораз во последните четири меча. Еден од ретките убави моменти на средбата е голот на Вуко Борозан во првото полувреме. Црногорскиот интернационалец без да скокне упати вистинка бомба во мрежата на каталонскиот гигант.

Барселона го „разоружа“ Вардар

Трет пораз за Вардар во Лигата на шампионите. Барселона одново го надигра македонскиот првак, на реванш мечот во „Блауграна" славеше со убедливи 34-26 во мечот на неделата.

Конечно вистински Штербик (ВИДЕО)

Веспрем очекувано му се одмазди на Кристијанштад за поразот во минатото коло, на домашен терен го совлада со 36-27 (16-13).

Еурофарм Работник го прегази Берн

Еурофарм Работник е на чекор до пласман во групната фаза во ЕХФ Купот. Битолчани на домашен терен го совладаа швајцарскиот тим со 29-19.

Металург пропушти шанса да дојде до бод против Бешикташ

Денеска во својот осми натпревар сезонава во Лигата на шампионите, македонскиот вицепрвак загуби минимално на гостински терен од Бешикташ со 23:22 (12:12).  Металург во својот последен напад пропушти шанса да дојде до реми, на крајот Турците се радуваа на бодовите и ја продолжија серијата на победи против нашиот претставник.

ТВ-инфо и ЛИНК за Барселона - Вардар (ВИДЕО)

По поразот од Барселона, Вардар е на четвртото место на табелата во групата А со десет бода исто колку и Рајн Некар и Келце.