Авто-мото

Најлудиот мотоциклист најави враќање на патеките...

На лудостите на Романо им нема крај. Многумина се уште се убедени дека неговото...

СЕ ЈАВИ ДЕВОЈКАТА КОЈА ПРЕЖИВЕА ХОРОР НА ПАТЕКАТА...

Софија Флурш, има само 17 години и е новата германска автомобилистичка...

Со болидот летна преку ограда и влезе во...

Германката Софија Флерш доживе страшна несреќа на трката во Формула 3 во Макао...

Планетата долго ги чекаше зборовите на Корина, „Тој е роден да се бори"! (ВИДЕО)

Михаел Шумахер пред пет години доживеа стравична несреќа на скијање и од тогаш за неговата здравствена состојба не се знае скоро ништо.Семејството ги крие деталите, и не дава изјави за јавноста. Меѓутоа, после неколку...

TEПАЧКА ВО ГАРАЖАТА: Ферстапен сакаше и да го „истепа" Окон (ВИДЕО)

Возачот на Ред Бул Макс Ферстапен физички го нападна возачот на Форс Индија, Себастијан Окон во гаражата после трката за Големата награда на Бразил...

Хамилтон победи и на Бразилското ГП, а Мерцедес ја потврди титулата кај конструкторите

Петтата позиција на Ботас на трката во Бразил практично значи дека на една трка пред крајот Мерцедес е шампион кај конструкторите.

Хамилтон пред Фетел во Бразил

Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон ја освои пол-позицијата пред претпоследната трка оваа сезона во Формула 1 за Големата награда на Бразил.

ХАМИЛТОН: Можеби сум меѓу најстарите, но и понатаму сум гладен за победи

Петкратниот Формула 1 шампион Луис Хамилтон вели дека и понатаму кај него постои глад за победи исто како и младите талентирани возачи кои ќе ги предизвика и следната сезона...

Ни операцијата нема да го спречи: Лауда доаѓа во Абу Даби!

Лауда помина речиси три месеци на интензивна нега, откако претрпе трансплантација на белите дробови, но најавил дека сака да се појави за финалната трка од сезоната во Ф1.

Маркес триумфално низ Малезија, Роси испушти победа!

Возачот на Репсол Хонда победи на Големата награда на Малезија во претпоследната трка од шампионатот во Мото ГП...

Од 2020 година Формула 1 трка и во Виетнам

„Ханој успеа да ја затвори соработката која му овозможува да биде организатор на трка од светскиот шампионат во Формула 1 во април 2020 година", се вели во веста од Виетнам.

ХАМИЛТОН: Шумахер е најдобриот возач на сите времиња!

Само некој ден откако ја потврди и петата титула светски првак во Формула 1, Луис Хамилтон рече дека Михаел Шумахер и понатаму е најдобриот возач во историјата на овој спорт...

ФЕТЕЛ Е ГОСПОДИН: Луис беше подобар цела сезона, заслужи!

Возачот на Ферари му честита на својот најголем ривал Луис Хамилтон на одбранетата титула во шампионатот на Формула 1

Pages