Други спортови

БРИТАНЕЦОТ УСПЕА ДА ГИ ОДБРАНИ ИБФ, ВБА И ВБО ПОЈАСИТЕ

Џошуа во спектакуларна борба на „Вембли“ го нокаутираше Поветкин (ВИДЕО)

Симева: Има простор за напредок, бевме многу...

Нашата тенисерка настапи на Тенис Европа јуниорскиот турнир SANCHEZ-CASAL YOUTH...

Ристоски „сребрен“ на Азискиот Челинџ Куп

Во премиерното издание на Азискиот Челинџ Куп во Шри Ланка, екс-селекторот на...

СТРАВА И УЖАС: Млада голферка убиена на сред...

Голферката од Шпанија, Селија Барквин Арозамена, една од најталентираните во...

МЕКГРЕГОР ПОВТОРНО ПРАВЕШЕ ХАОС: Со шише виски против обезбедувањето и Хабиб (ВИДЕО)

Љубителите на боречките спортови на 7. октомври во Лас Вегас ќе ја видат ММА „борбата на векот", судирот помеѓу Конор Мекгрегор и Хабиб Нурмагомедов...

Георгиевски: Влегов меѓу најдобрите на светот

 „Следно што ми претстои се неколку Г1 турнири кои носат бодови за пласман на ЛОИ Токио 2020", вели Дејан по освојувањето на златото на Балканијадата... „Инаку „епицентарот" е Светското првенство за сениори во Манчестер идната година и веднаш потоа Европските олимписки игри во Минск во летниот период" - објаснува шампионот

Себастијан Коу гостин на АФМ

Лордот Себастијан Коу, претседател на Светската атлетска федерција (ИААФ) в недела и в понеделник ќе биде во Скопје како специјален гостин на Атлетската федерација на Македонија.

Почна пријавувањето на Скопски маратон 2019

Следната година маратонот е на 5 мај и се очекува ново уривање на рекордот по бројот на пријавени натпреварувачи. 

Бизарен полумаратон: еден мртов, еден удрен од автомобил

Киптум водеше но остана без победата на полумаратонската трка во Меделин откако го удри автомобил. Друг маратонец доживеал инфаркт додека трчал и починал во болница

Ѓоковиќ и Федерер заедно во дубл на „Лејвер куп“

За прв пат српскиот и швајцарскиот тенисер ќе играат заедно во дубл, во тимот на Европа на „Лејвер куп" во Чикаго (САД).

Надал ќе ги скокне Пекинг и Шангај

Повредата и натаму е причина поради која Надал го редуцира настапот на големите турнири. Сега ќе паузира и од азискиот дел на АТП календарот.

Суспензија за судијата кој му помагаше на Кирјос на УС Опен

Скандалозниот чин не помина не казнето. АТП реши да го тргне од списоците на судии кои ќе ги судат натпреварите на претојните два големи турнири во пекинг и Шангај.

Повикаа полиција за заборавена торба... а најдоа труп на шампионка

Повикаа полиција за заборавена торба... а најдоа труп на шампионка

Мега-спектакл во најава: Пакиао vs. Мејведер во Токио!?

Мејведер најави дека би можел да се активира повторно, доколку повторно биде организирана борба со Пакиао. Ако не успеат да се договорат, Филипинецот ќе има нова борба и тоа со Британецот Амир Кан.

Pages