Другата страна на спортот

Го претрча целиот терен за 9 секунди и даде гол (...

Фудбалерот на Свонси Даниел Џејмс освен со фудбал слободно може да се занимава...

За „влакно“ избегна смрт на патека за боб-санки (...

На Светското првенство во боб санкање во Лејк Плесид (САД) гледачите видоа...

Простотилук: Навивач мафташе со пенисот на трибини

Шлагерот на првото пролетно коло во словачката прва лига беше мечот меѓу ДАЦ...

Кардиф преку весници бара помош од англиските тимови

Пред месец дена фановите на Кардиф беа пресреќни за трансферот на Емилијано Сала, кој не заигра за овој клуб, животот го загуби во големата авионска несреќа. 

Трагедија во Србија: 19-годишен фудбалер починал за време на пријателски меч

Црни вест доаѓаат од соседна Србија. Младиот фудбалер, Стефан Тодоровиќ починал за време на пријателскиот дуел меѓу Слога и Јухор, најверојатно од срцев удар. 

Погледнете го лудиот гол на Жињак (видео)

Екипата на Тигрес ја совлада Некакса со 3:2, а брилираше Пјер Андре Жињак. Овој 32-годишен француски фудбалер го постигна еден од најубавите голови видени во мексиканскиот шампионат. Мораме да признаеме дека е мајсторски... и 99-ти во дресот на мексиканскиот тим. Погледнете...

РАСКОЛ ВО СЕМЕЈСТВОТО: Икарди во војна со неговата сестра поради Ванда

Мауро Икарди остана без капитенската лента во Интер пред неколку дена, сагата околу неговиот статус во клубот и натаму продолжува. 

„Емилијано Сала е убиен“

Аргентинскиот фудбалер, Емилијано Сала вчера беше погребан во неговото родно место Санта Фе. 

СВЕТОТ ВО СОЛЗИ: Емилијано Сала денеска ќе биде погребан

Аргентинскиот напаѓач, Емилијано Сала го загуби животот во падот на авионот кој се случи пред речиси еден месец. 

АСОМ со помош од 1.200.000 денари за семејствата на трагично загинатите во автобуската несреќа

„Трагедијата е огромна, болката е заедничка, човечките животи незаменливи. Тагата и болката не познаваат граници, ниту нација, ниту вера. Тагата е заедничка и сите заедно сплотени чувствуваме морална обврска да се обидеме да им помогнеме на нашите сограѓани“, порачаа од Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија.

Здружение на кошаркари: Почивај во мир Јовица

Сочувство до семејството на Трпевски и до семејствата на останатите загинати испрати и Здружението на кошаркари.

Ова е најбрзото дете на светот

Рудолф Инграм има седум години и е најбрзото дете на светот. Роден е во Тампа беј, САД и му го дадоа прекарот „новиот Болт". Брз е како ветар и неговиот рекорд на 100 метри е 13.48 секунди. Во негова конкуренција ниту еден не е блиску до неговото време. Освен што трча, игра и американски фудбал.Во училиштето во кое учи е добар танчер, а има и одлични оценки по информатика и музичко.

Федерер: Те мислев..., Вон: Те сакам...

Линдзи Вон својата кариера ја заврши на Светското алпско првенство во Оре, каде го освои третото место во спуст, што е уште еден рекорд. Американката постана единствената скијачка која се закитила со медал на  шест светски натпреварувања. 

Pages