Меѓународен Фудбал

Инфантино застана против проектот на Шпанците

ФИФА е против мечеви од Ла Лига да се играат во САД

Паѓаат рекорди: Статистички, Меси подобар од...

Аргентинската ѕвезда блеска уште на стартот од новата сезона во фудбалската...

Фирмино е „златниот“ херој на Ливерпул, Икер...

После првите два натпревари во групата Б, вечерва се комплетираше првото коло и...

„Добредојдовте во градот на европски шампиони“! (...

Фановите на српскиот гигант повторно одушевија со својата креативност,...

Експлозија на емоции: „Маракана“ ги поздрави шампионите од Бари! (ФОТО+ВИДЕО)

Членовите на шампионската генерација на Црвена Звезда која на клубот му го донесе најголемиот успех во историјата се појавија вечерва на „Маракана".

Хет-трик на Меси, фантастичен волеј на Икарди, пеколен финиш на Интер (ФОТО+ВИДЕО)

Во првите натпревари од сезоната во ЛШ, Интер на домашен терен со 2:1 го совлада Тотенхем, а Барселона убедлива над ПСВ со резултат 4:0.

Шок во Милано: Ериксен го казни „комичниот“ Интер! (ВИДЕО)

Дури во второто полувреме беше постигнат првиот гол на дуелот од Лигата на шампионите на стадионот „Сан Сиро".

Прекрасен старт на „Камп Ноу“: Меси од слободен удар за прв гол и рекорд во ЛШ! (ВИДЕО)

Каталонскиот гигант поведе во 32. минута од првото коло во групната фаза од Лигата на шампионите.

Спектакуларно од навивачите на Интер кои повторно уживаат во ЛШ! (ФОТО)

„Се вративме", пишуваше на оваа прекрасна кореографија на фановите на италијанскиот клуб кој денеска го започна настапот во Лигата на шампионите против Тотенхем на „Сан Сиро" во Милано.

Судот ја суспендира Серија Б!

Проблемот со бројот на тимовите кои треба да се натпреваруваат оваа сезона во Серија Б отиде на суд. Про Верчели ја тужеше лигата пред апелацискиот суд во Рим и истиот привремено ја суспендира Серија Б каде веќе се одиграа некомплетни три кола.

Меси, Суарез и Дембеле го „ловат“ ПСВ, мега дуел Икарди vs Кејн (ФОТО)

Стартуваат возбудувањата од групната фаза во најквалитетното европско натпреварување, Лигата на шампионите со првите два натпревари од групата Б со почеток од 18:55 часот.

Стерлинг ги прекина преговорите со Сити, си оди на лето?

Уште една неуспешна рунда преговори меѓу „граѓаните“ и младиот фудбалер. Преговорите запнаа кај платата. Сити е на пат да се откаже од него и да го стави на продажба следното лето.

Јарослав Шилхави е новиот селектор на Чешка

Јарослав Шилхави е новиот селектор на фудбалската репрезентација на Чешка. Тој ќе го замени Карел Јаролим, кој доби отказ по катастрофата на пријателскиот меч со Русија (5-1) и поразот од Украина на стартот од новото...

Клоп: Нема да ја жртуваме ЛШ за Премиер лигата

Шлагерот на вечерта во ЛШ е Ливерпул-ПСЖ на „Енфилд роуд". Дали „Црвените" ќе ја жртвуваат ЛШ за титула во Премиер лигата? Што вели Клоп на тоа?

Pages