ОХРИЃАНИ НАТЕПАНИ

ИНЦИДЕНТ ВО ПРИЛЕП: Полициски пендраци за „рибарите“

Синоќешниот ракометен  дуел во Прилеп имал и свое „трето полувреме“.

Како што обвинуваат гостинските навивачи од Охрид, популарните „рибари“, по завршувањето на мечот, присутната полиција во салата „тренирала строгост“ врз нив.

Според нив, сосема непотребно...

Инаку гостинските ракометари од Охрид спавеа убедлива победа против Прилеп од (39:21)