НА ПОЛУВРЕМЕ: ПОРТУГАЛИЈА – ИРАН (1:0)

КАКОВ ФУДБАЛЕР Е КВАРЕЗМА: Го уби „пајакот" во голот на Иран (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Португалија се стекна со минимална предност во дуелот со Иран. Најмногу по заслуга на феноменалнито потег на искусниот Рикардо Кварезма.

Репрезентацијата на Португалија се стекна со минимална предност во дуелот со Иран. Најмногу по заслуга на феноменалниот потег на искусниот Рикардо Кварезма.
Крилото на турскиот Бешикташ убаво одработи еден „двоен пас", влезе во шеснаесетникот на Иран, и со прекрасен удар „со надворешна" го погоди десниот горен агол на голманот на иранската репрезентација,.
На вториот натпревар од групата, засега е нерешено.

Мароко поведе во 14.минута од дуелот со Шпанија со голот на Бутаиб.
Но многу брзо, п осамо пет минути, врати Иско, за нерешени (1:1)