ГИ ВРАЌААТ НАДЕЖИТЕ ВО НАШАТА КОШАРКА

Лудо радување после триумфот со Романците, како ли ќе биде со Босанците (ВИДЕО)

Македонските кадети покажаа дека можат да одат над својот лимит. И дека за нив нема несовладливи пречки на турнирот во Сараево.

Голема беше радоста по пласманот во полуфиналето, каде утре вечер ги чека можеби и најголемиот фаворит за место во А Дивизијата - БиХ!