„ЛАВОВИТЕ“ ИСПРАТИЈА ПОРАКА - ПОДГОТВЕНИ СМЕ

Талески во преден план, моќна најава на Рајн Некар (ВИДЕО)

Рајн Некар, тимот за кого настапува Филип Талески и еден од противници Вардар во групната фаза од Лигата на шампионите на својата официјална страница објави интересен видео-клип пред стартот на сезоната. Во преден план е нашиот репрезентативец, кој се очекуваа да добие поголема шанса. „Лавовите“ испратија порака дека се подготвени за борба...противниците нека му ја мислат. Рајн Некар на стартот на сезоната во ЛШ се домаќини на силната Барселона.