Вардар на минус еден, Скопје „гори“ за победа (ВИДЕО)

По првото полувреме на дуелот против Розенборг, македонскиот тим има негатива од 1-0. Бентнер во 25. минута од белата точка донесе радост на својот тим. Навивачите на „црвено-црните“ од Скопје испратија поддршка, запалија факели низ улиците. Инаку на стадионот „Леркендал“ пристигнаа околу 50 „Комити“, кои минаа 3.300 километри со автобус.

ВИДЕО: Приказни од булеварот