Стасаа на стадионот во Трондхајм

Вардарци пристигнаа на „Леркендал“ подготвени за триумф против Розенборг (Видео)

Вардарци пристигнаа на „Леркендал“ стадионот подготвени за битка со норвешкиот првак Розенборг, во обид да се победи и да се освојат првите бодови во Л групата во Европа Лигата

Вардарци пристигнаа на „Леркендал" стадионот подготвени за битка со норвешкиот првак Розенборг, во обид да се победи и да се освојат првите бодови во Л групата во Европа Лигата.

Розенборг има многу поголемо искуство, но Вардар имаше одлични настапи летово и успеа да забележи историски пласман во фаза по групи во Европа Лигата. Сега се чекаат првите бодови, а вечерва од 19 часот е втората шанса, по поразот од Зенит.