ГО ИМА НАЈДОБРИОТ ГОЛ НА ДУЕЛОТ

За крај на вечерта: Уживајте во мајсторијата на Ончев

Еден од двата гола на Тоше Ончев на дуелот против Татран Прешов, СЕХА го прогласи за погодок на натпреварот. Во 41. младиот ракометар од контранапад постигна атрактивен гол.